Dawka Zdrowia #6: Życie z ciężką postacią alergii to permanentny strach
Jeżeli ktoś nie choruje na alergię, nie zrozumie alergika. Trudności ze snem, koncentracją, zaburzenia widzenia, stałe łzawienie oczu, świąd - na pierwszy rzut oka wydają się mało obciążającymi objawami, ale w przypadku ich nasilenia i występowania codziennie, znacząco obniżają jakość życia pacjenta. Do tego dochodzi ciągły strach o swoje życie i obawa przed wstrząsem anafilaktycznym
- w rozmowie z Joanną Bogdanowicz-Antos z Fundacji Zdrowego Postępu, tłumaczy lek. Aleksandra Łata, specjalistka alergologii, członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej, która na co dzień przyjmuje pacjentów w Centrum Medycznym Ginemedica oraz MedPoint we Wrocławiu.
W tym odcinku “Dawki Zdrowia” wspólnie z ekspertką poruszamy tematy:
🔵 Czynniki genetyczne czy środowiskowe? Co ma większy wpływ na rozwinięcie się alergii?
🔵 Czy można z dnia na dzień zostać alergikiem? I co zrobić z psem w przypadku alergii na sierść?
🔵 Czy naprawdę nadmierna higiena może przyczynić się do rozwoju alergii? I w takim razie jak często kąpać niemowlęta?
🔵 Depresja a alergia. Na czym polega współzależność między tymi dwoma schorzeniami?
🔵 Nietypowe alergie: lakier hybrydowy, jad owadów i leki przeciwbólowe. Oraz czy można być uczulonym na dym papierosowy?
“Dawka zdrowia” to cykl rozmów edukacyjnych, zainicjowanych przez Fundację Zdrowego Postępu, w których eksperci z dziedziny medycyny odpowiadają na 5 najtrudniejszych pytań dotyczących wybranych chorób cywilizacyjnych. Krótka forma, wysoki poziom merytoryczny i treściwe odpowiedzi charakteryzują każdy odcinek naszego webinaru.