Alicja w krainie mam [depresja poporodowa]
Akcja społeczna, opierająca się na zainicjowaniu i prowadzeniu profilu parentingowego na Instagramie, wygenerowanego całkowicie przez AI, którego celem było uwrażliwienia mam na temat depresji poporodowej.
Wybrane publikacje
Medonet.pl
Przełomowy projekt dla kobiet po porodzie. Ludzie nie wiedzieli, kim jest Alicja - do teraz.
TVN Style
Materiał z udziałem Fundacji oraz ekspertek: dr Anny Nowak i Jowity Michalskiej w programie "Co słychać?" (24.05.2024).
Radio dla Ciebie
Wieczór RDC red. Roberta Łuchniaka z Joanną Bogdanowicz i dr Anną Nowak, psychiatrą i kierowniczką Poradni Zdrowia Psychicznego w Ciąży i Połogu w Centrum Terapii DIALOG w Warszawie.
Nowy Marketing
W jaki sposób AI może pomóc w edukacji na temat depresji poporodowej? Fundacja Zdrowego Postępu stworzyła do tego postać wirtualnej mamy.
Zapomniane przez system: zdrowie psychiczne matek w Polsce [depresja poporodowa]
Komunikat prasowy biura prasowego Fundacji Zdrowego Postępu na temat sygnałów o poważnych brakach w systemie opieki nad rodzącymi kobietami w Polsce oraz podsumowujący działania systemowe na rzecz matek w Polsce psycholożki Eleny Miś i Fundacji Zdrowego Postępu.
DDTVN: Dlaczego kobiety na porodówkach powinny mieć zapewnioną opiekę psychologa?
Dlaczego standardy opieki okołoporodowej w Polsce są wciąż niewystarczające? I co dalej z naszymi działaniami na rzecz objęcia pomocą psychologiczną mam w ciąży, połogu i po stracie? - o tym mówiła w wydaniu Dzień Dobry TVN Joanna Bogdanowicz-Antos, Prezes Fundacji Zdrowego Postępu, zasiadając na kanapie wspólnie z Eleną Miś, psycholożką i inicjatorką petycji w sprawie objęcia wsparciem psychologicznym mam w Polsce [Link].
Wybrane publikacje
Polska Agencja Prasowa (PAP)
Smutny raport. Zdrowie psychiczne kobiet w ciąży, połogu i po stracie jest zaniedbywane - depesza PAP na temat zdrowia psychicznego matek.
RynekZdrowia.pl
Badanie: brakuje wsparcia psychicznego kobiet w ciąży, połogu i po stracie dziecka - podsumowanie wyników ankiety przed redakcję Rynku Zdrowia.
Medonet.pl
Młode matki w złej kondycji psychicznej. Czym to grozi dziecku? - artykuł na temat badania i zdrowia psychicznego matek w Polsce redakcji Medonet.pl.
Dzień dobry TVN
Choć wiele się zmieniło na polskich porodówkach, to wciąż są kwestie, które wymagają poprawy. Jedną z nich jest dostęp do opieki psychologicznej. Dlaczego jest ona tak ważna? Materiał z udziałem Joanny Bogdanowicz-Antos z Fundacji Zdrowego Postępu.
PolitykaZdrowotna.pl
Badanie: zdrowie psychiczne kobiet w ciąży, połogu i po stracie jest zaniedbywane - artykuł na temat działań w zakresie zmian opieki okołoporodowej w Polsce Polityki Zdrowotnej.
Wp.pl
W ciąży i po porodzie przeżyły piekło. "Następne będzie zdrowe" - artykuł z historiami matek, które poroniły i nie otrzymały wsparcia, a także z wypowiedziami Joanny Bogdanowicz-Antos z Fundacji Zdrowego Postępu.
Zapalenie płuc: kosztowny wróg zdrowia seniorów, którego profilaktyka zwraca się z nadwyżką [choroby płuc, choroby zakaźne]
Komunikat prasowy biura prasowego Fundacji Zdrowego Postępu z okazji Światowego Dnia Zapalenia Płuc na temat temat konsekwencji, jakie niesie pneumokokowe zapalenie płuc dla osób starszych, a także najnowszych danych OFE (ang. Office of Health Economics), potwierdzającymi, że szczepienia dorosłych to jedno z najbardziej efektywnych narzędzi w profilaktyce zdrowotnej, generujące korzyści wielokrotnie przewyższające ich koszt.
Wybrane publikacje
RynekZdrowia.pl
OHE: niektóre szczepienia dorosłych zwracają się aż 33-krotnie. "Potężne narzędzie"
MedycynaPraktyczna.pl
Inwestycja w szczepienie dorosłych zwraca się 19-krotnie, a inwestycja w szczepienia przeciwko pneumokokom, bakteriom wywołującym zapalenie płuc, to zwrot aż 33-krotny – podkreślają eksperci.
Nowa era polityki: AI korzysta z wizerunku polskich parlamentarzystów i edukuje o nowotworach męskich [onkologia]
Komunikat prasowy biura prasowego Fundacji Zdrowego Postępu dotyczący stworzonej przy pomocy narzędzi sztucznej inteligencji wystawy edukacyjnej “Nie czekaj aż poczujesz. Sprawdź TO”, której premiera miała miejsce w Sejmie RP.
Polscy parlamentarzyści z pomocą AI edukują o nowotworach męskich
Kilkunastu parlamentarzystów angażujących się na rzecz diagnostyki onkologicznej i zdrowia mężczyzn, eksperci kliniczni oraz pacjent chorujący na raka prostaty użyczyli swojego wizerunku na potrzeby stworzonej przy pomocy narzędzi sztucznej inteligencji wystawy edukacyjnej “Nie czekaj aż poczujesz. Sprawdź TO”. [Link]
„Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych” – reaguj na kryzysy psychiczne w sieci [zdrowie psychiczne]
Komunikat prasowy biura prasowego Fundacji Zdrowego Postępu na temat publikacji "Kodeksu Wrażliwości w mediach społecznościowych" Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych” - wyjątkowego przewodnika, który pokazuje, jak dostrzegać sygnały kryzysu w przestrzeni online, pomagać w sposób przemyślany i empatyczny oraz jakich reakcji należy unikać, by nie stygmatyzować czy bagatelizować problemu.
Wybrane publikacje
Polska Agencja Prasowa (PAP)
Nie zmarnuj szansy na pomoc - wywiad z Joanną Bogdanowicz-Antos, Prezes Fundacji Zdrowego Postępu.
RynekZdrowia.pl
Polska fundacja stworzyła kodeks wrażliwości w social mediach. Uczy, jak reagować na kryzysy psychiczne.
TVP3 I Dobrego Dnia
Rozmowa nt. Kodeksu Wrażliwości z Joanną Bogdanowicz-Antos z Fundacji Zdrowego Postępu i Grzegorzem Dąbrowskim, psychologiem CZP Mindhealth i współautorem Kodeksu.
TVNStyle I Co słychać?
Materiał nt. Kodeksu Wrażliwości z udziałem Joanny Bogdanowicz-Antos i psycholog Agaty Lamparskiej z Fundacji Zdrowego Postępu, oraz prof. dr hab. n. o zdr. Ewy Mojs, psycholog i Członka Rady Naukowej CZP Mindhealth.
Radio Kolor
Audycja w Radiu Kolor "Dzień barwny" red. Alicji Bendkowskiej, z udziałem Joanną Bogdanowicz-Antos z Fundacji Zdrowego Postępu.
Polskapresse I Strona Zdrowia
Co 4. z nas będzie potrzebował pomocy psychologicznej. Reaguj na kryzys psychiczny w social mediach. Pomoże ci w tym Kodeks Wrażliwości Fundacji Zdrowego Postępu.
Choroba Parkinsona postępuje, system stoi w miejscu – dlaczego chorzy tracą szansę na terapię? [neurologia]
Komunikat prasowy biura prasowego Fundacji Zdrowego Postępu oraz Stowarzyszenia dla Osób z Chorobą Parkinsona i Chorobami Zwyrodnieniowymi Mózgu oraz Opiekunów PARK ON na temat problemów z dostępem do terapii chorych na ch. Parkinsona.
Fakty TVN: Dramatyczna sytuacja chorych na Parkinsona
- Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze - mówią lekarze pytani o to, dlaczego program dla chorych na chorobę Parkinsona nie działa tak, jak powinien. Bez finansowania z NFZ są bezradni, a wielu chorym mogliby pomóc od razu. Ta pomoc jest potrzebna w najprostszych sytuacjach życiowych [Link do wydania z 11.04.2025].
Wybrane publikacje
SuperExpress
Pomimo wprowadzonych w lipcu 2024 r. zmian w programie lekowym B.90, wielu chorych nadal nie ma dostępu do terapii [wyd.25.03.2025]
ISBZdrowie.pl
Czas działa na niekorzyść pacjentów z ch. Parkinsona – im dłużej czekają na kwalifikację, tym większe ryzyko, że przejdą uraz - donosi redakcja portalu.
WP.abczdrowie.pl
Od miesięcy czekają na leczenie. "Wielu z naszych pacjentów już by nie żyło" - podkreśla dla portalu wp.pl neurolog prof. Jarosław Sławek.
Dziennik Gazeta Prawna
Zmiana wycen w neurologii: stymulator mózgu dla chorych na ch. Parkinsona nie może być tani. Nowa wycena procedur w neurologii nie uwzględnia uwag lekarzy - donosi redakcja DGP w wyd. 9.04.2025 oraz na stronie.
Medonet.pl
Ta choroba rozwija się po cichu. Prof. Dariusz Koziorowski o objawach i leczeniu choroby Parkinsona, oraz wyzwaniach, przed jakimi stoją pacjenci.
mzdrowie.pl
Choroba Parkinsona – potrzebny jest program opieki kompleksowej. Trzeba zapewnić wszystkim pacjentom, spełniającym kryteria kwalifikacji do programu B.90 dostęp do tej terapii w ramach programu lekowego.
Klikasz dalej czy działasz? - wyniki badania społecznego [zdrowie psychiczne]
Komunikat prasowy biura prasowego Fundacji Zdrowego Postępu na temat badania społecznego zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Fundacji na temat kryzysów psychicznych w mediach społecznościowych. Działania medialne w ramach projektu "Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych".
Wybrane publikacje
Rzeczpospolita
Powstało narzędzie, które nauczy reagowania na oznaki kryzysu psychicznego zauważone w sieci.
Radio ESKA
Najnowsze badanie Fundacji Zdrowego Postępu pokazuje, że połowa z nas dostrzega sygnały kryzysu psychicznego w mediach społecznościowych.
NowyMarketing.pl
Co drugi Polak nie ma odwagi zareagować w przypadku kryzysu psychicznego w social mediach [BADANIE] - donosi redakcja portalu.
Kontakt dla mediów
Skontaktuj się z naszym biurem prasowym poprzez formularz na stronie lub e-mail: [email protected].
Używamy plików cookie, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszych witryn internetowych, zgodnie z dostępną na stronie Polityką Prywatności.