Opinia Konsultant Krajowej w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży dot. "Kodeksu Wrażliwości w mediach społecznościowych"
Z dumą dzielimy się wyjątkową opinią o naszym Kodeksie Wrażliwości!
Z radością informujemy, że nasza inicjatywa „Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych” otrzymała oficjalną opinię od dr n. med. Aleksandry Lewandowskiej – Konsultantki Krajowej w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
Pani Doktor Aleksandra Lewandowska pisze m.in.:
Z ogromnym uznaniem i głębokim poruszeniem zapoznałam się z dokumentem "Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych" inicjatywą, która wpisuje się nie tylko w aktualne potrzeby społeczne, ale w i najnowsze kierunki naukowe oraz priorytety zdrowotne promowane przez Polską Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej
"Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych" został doceniony m.in. za:
✅ zgodność z wiedzą naukową i dobrymi praktykami klinicznymi
✅ spójność z priorytetami Polskiej Prezydencji w UE
✅ empowerment społeczny
✅ dostępność językową i edukacyjną,
✅ potencjał do systemowej zmiany
Jak pisze w swojej opinii p. Konsultant Krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży:
Widzę w Kodeksie materiał, który może i powinien stać się częścią edukacji zdrowia psychicznego w szkołach, szkoleniach nauczycieli i kampaniach społecznych. Jest to dokument, który realnie może zmieniać postawy społeczne i wprowadzać element odpowiedzialności emocjonalnej do cyfrowego świata młodych ludzi.
Ogromnie dziękujemy Pani Doktor za te słowa uznania. To dla nas sygnał, że kierunek, który obraliśmy — łączenie troski o zdrowie psychiczne z codzienną obecnością online — jest nie tylko potrzebny, ale i skuteczny.
Pełną treść opinii można znaleźć tutaj: [link do dokumentu]
Opinia Konsultant Krajowej w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży to dla nas coś więcej niż tylko słowa uznania, to dokument, który mamy nadzieję, pomoże nam ziścić marzenie o zmianie systemowej i wdrożeniu "Kodeksu Wrażliwości w mediach społecznościowych" do szkół jako narzędzie edukacyjne, wspierające rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych młodzieży oraz realnie przyczyniające się do poprawy dobrostanu psychicznego wśród uczniów.
Jako autorzy tej inicjatywy wyraziliśmy gotowość do współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i kuratorami oświaty w Polsce w zakresie opracowania scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych oraz wsparcia procesu wdrażania dokumentu w szkołach - jak tylko poczynimi w tym obszarze kolejne kroki, na pewno się nimi z Wami podzielimy!
Pozdrawiamy Was serdecznie
Zespół Fundacji Zdrowego Postępu